Jak skutecznie popełnić samobójstwo?


Masz wrażenie, że już nic w życiu na Ciebie nie czeka? Przytrafiło Ci się coś, co boli jak diabli? Czujesz się źle, boli Cię od środka, nie chcesz już dłużej zmagać się z tym bólem, bezradnością, cierpieniem i beznadziejnością? Nie jesteś jedyną taką osobą…

W życiu każdego człowieka przychodzi jakiś moment krytyczny, w którym wszystko traci sens, staje się szare, niewyraźne, smutne, depresyjne i nie warte niczego. Myślisz sobie jak zakończyć swoje życie, jak popełnić samobójstwo? Jeśli tak się czujesz i właśnie szukasz sposobu jak się zabić to czytaj dalej. Bo ja chcę Ci pomóc. Wiem i rozumiem, że zabicie się może wydawać się jedynym rozwiązaniem, ale tak nie jest. Wierzę w to, że nie ma tak beznadziejnej sytuacji, z której byłoby to jedyne wyjście. Popełnienie samobójstwa nic nie załatwi, właściwie to jest to piekło Twoich bliskich.

Uwierz, że warto żyć. Warto poznać wszystkie smaki życia, wszystkie emocje i sytuacje. Wiem, że są na świecie setki tysięcy ludzi, który desperacko łapią każdy kolejny oddech, żeby być na tym cudownym świecie jeszcze chwilę. Więc i Ty zostań. Nie rezygnuj. On nie zrezygnował. O chorobie dowiedział się kilka tygodni po ślubie córki. Na początku nie wierzył, że to aż tak poważne. Ale kiedy zaczęło się na całego, razem z chemią, radioterapią, wypadającymi włosami i bólem zrozumiał, że musi mocno walczyć. Nie poddał się nigdy. Rozumiesz? Nie poddał! I choć po operacji nie było już tak samo, to nadal walczył. Nadal starał się jeździć na ryby, przytulał żonę, krzyczał na psa i opowiadał setki żartów. Nawet kiedy okazało sie, że są przerzuty, że jest źle, nawet kiedy odmówili kolejnej chemii… Nie poddał się. Walczył. Walczył z bólem, z trudnościami w oddychaniu, walczył sam ze sobą żeby postawić jeszcze jeden krok. Walczył i czekał na wnuka. Chciał go poznać, przytulić, przedstawić się. I wygrał. Choroba nie wygrała, on wygrał. Bo walczył tak długo jak tylko to było możliwe i jeszcze jeden dzień dłużej.

Tak więc walcz i Ty. Bez względu na to jaki masz powód, aby szukać sposobów na śmierć. Walcz, nie poddawaj się. Zwróć się po pomoc, porozmawiaj, daj znać komukolwiek, że jest Ci źle. Uwierz mi – odnajdziesz kogoś kto potrzyma Cię za rękę, porozmawia, pomoże, wesprze. Uwierz mi, że Twoje życie ma dla kogoś znaczenie. Życie warte jest przeżycia.

Jeśli szukałeś/aś sposobów na popełnienie samobójstwa, to wiedz, że właśnie znalazłeś/aś wsparcie. Nie uciekaj! Przeczytaj, zastanów się, weź głęboki oddech i podnieś słuchawkę. Poniżej podaję Ci namiary na ludzi, którzy czekają na Twój telefon, z radością i ulgą usłyszą Twoje hallo, wysłuchają Cię. Zadzwoń!!

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”

800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

 

Ps. Wpis powstał zainspirowany akcją Stay Fly. Okazuje się, że tysiące ludzi szuka odpowiedzi na pytanie z tytułu. Ponad 4000 miesięcznie wchodzi na bloga Stay Fly, aby poznać skuteczny sposób na zakończenie swojego życia. Stop samobójcom! Jeśli czujesz, że możesz komuś pomóc – pomóż!

You may also like

LEAVE A COMMENT

O mnie

Zofia

Kim jestem? Hmm… Jestem tysiącem osób w jednej. Jestem kobietą, żoną, mamą, córką, wnuczką, pracownikiem, kucharką, sprzątaczką, gosposią, nianią, kochanką. Jestem sobą i jestem efektem swoich rodziców.

Zblogowani

Zblogowani